DeKinderkliniek in Sri Lanka

Sinds 2015 zet DeKinderkliniek zich in voor het verbeteren van de diabeteszorg voor kinderen in de regio Kandy en Peradeniya, in samenwerking met de (kinder)artsen van de lokale diabetespoli. Dit unieke diabetesontwikkelingsproject in Sri Lanka is ontstaan uit de dringende behoefte om kinderen, die onvoldoende medische zorg en begeleiding ontvangen, te helpen.

Helaas is het aantal kinderen met diabetes in deze regio verder toegenomen en zijn de omstandigheden en financiële middelen in het land de afgelopen jaren verslechterd. Onze hulp blijft dus hard nodig!

Een waardevolle bijdrage
Met de inzet van enthousiaste medewerkers, middelen, tijd en expertise wil DeKinderkliniek de lokale medische hulpvragen van kwetsbare kinderen met diabetes en hun families ondersteunen. Elk jaar reizen collega’s van verschillende afdelingen binnen DeKinderkliniek (geheel in eigen tijd) naar Sri Lanka, waar ze 1 tot 2 weken hun handen uit de mouwen steken om de zorg voor kinderen en jongeren met diabetes te verbeteren.

Het contrast met de zorg in Nederland is groot. Ineke Bosch, physician assistant in het kinderdiabetesteam en sinds de start van het Sri Lanka ontwikkelingsproject nauw betrokken, kan hier alles over vertellen:

Samenwerken met het lokale team
Het projectteam werkt nauw samen met de (kinder)artsen van de lokale diabetespoli om de zorg voor kinderen in de regio Kandy en Peradeniya te verbeteren. Ze ondersteunen bij voorlichtingsactiviteiten en dragen bij aan scholingsprogramma’s voor zowel de lokale bevolking als zorgprofessionals.

“De dankbaarheid van de kinderen, ouders en lokale dokters is overweldigend.

Hulpmiddelen en sponsoracties
Voordat het projectteam vertrekt worden er hulpmiddelen ingezameld en sponsoracties georganiseerd om materialen aan te schaffen, zoals bloedglucosemeters, strips om de bloedglucosewaarden te meten en naaldjes om de insuline te spuiten. Een jaarlijkse traditie is het Sri Lanka Lunchcafé. Een prachtige sponsoractie dat door het projectteam, samen met alle collega’s van DeKinderkliniek, tot leven wordt gebracht. We toveren de wachtkamer om tot een sfeervol lunchcafé, waar iedereen kan genieten van heerlijk eten, met liefde bereid door onze eigen collega’s. Denk aan smakelijke hapjes, geurige soepen, stoofschotels en verrukkelijke desserts, telkens geïnspireerd door een ander land. Wij vragen alleen om een vrijwillige bijdrage voor de lunch. Daarnaast zijn er diverse bedrijven waar DeKinderkliniek nauw mee samenwerkt die het project ondersteunen d.m.v. donaties of andere middelen die gebruikt kunnen worden tijdens acties.

Wij zijn dan ook alle betrokkenen enorm dankbaar, want samen maken wij het verschil!

De vertrekdatum van het projectteam voor dit jaar is eind november en via deze pagina zullen we de ontwikkelingen op afstand blijven volgen!